Aktualności

          • Warsztaty kulinarne 7C

            /30.03.2026/r./

            Klasa 7C wybrała się na warsztaty kulinarne do pracowni pana Dariusza Brygi. Uczniowie poznali tajniki kuchni i nauczyli się przyrządzać kebab w nieco zdrowszej wersji niż znamy z barów. Okazało się, że nie jest to takie trudne, o ile trzyma się przepisu, pilnuje proporcji i ma się trochę cierpliwości. Było mnóstwo zabawy i śmiechu, ale też i dumy z wykonanego dania. Coś czuję, że to nie ostatnia wizyta tej klasy w tym miejscu...

          • Spotkanie z dr Marcinem Witkowskim

            /30.03.2026r./

            W miniony piątek odbyło się ostatnie spotkanie, na temat udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez dr Marcina Witkowskiego. Były to bardzo wartościowe i profesjonalne zajęcia praktyczne. Teraz zostało nam już tylko utrwalać z uczniami zdobytą wiedzę. Dziękujemy Panu Doktorowi za poświęcony czas i chęć przekazania tak ważnych informacji naszym uczniom.

          • Warsztaty wielkanocne w kl. Vb

            /28.03.2026/

            Uczniowie z  Vb przygotowują się do nadchodzących świąt. Podczas klasowych warsztatów wielkanocnych wykonali króliczki, które mogą ozdobić  świąteczny koszyk. Trzeba było dużo uważności i odrobinę precyzji, ale udało się. Niektórzy zrobili również kwiatowe pierścionki. Ach! Wiosna!

          • Kreatywna przygoda w Twierdzy Boyen.

            /28.03.2026/

            27 marca uczniowie klasy 4b wybrali się na wycieczkę do giżyckiej Twierdzy Boyen. To nie było jednak zwykłe zwiedzanie murów obronnych – nasi czwartoklasiści wzięli udział w profesjonalnych warsztatach rękodzieła. Głównym punktem programu było malowanie płóciennych toreb. Pod okiem instruktorki uczniowie zamienili białe materiały w prawdziwe dzieła sztuki. Każdy uczestnik wrócił do domu z unikalną, własnoręcznie wykonaną pamiątką, która z pewnością przyda się na codzienne zakupy lub szkolne drobiazgi. Po intensywnej pracy twórczej przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Pogoda dopisała, więc resztę wycieczki spędziliśmy na zabawach na świeżym powietrzu. 

          • Wielkanocne zajączki klasy 3a

            /28.03.2026/

            Dnia 27 marca klasa 3a podczas zajęć technicznych wykonała urocze wielkanocne zajączki, które będą piękną ozdobą świątecznego stołu.

          • 2D robi wielkanocne ozdoby

            /26.03.2026/

            Dnia 17.03.2026r. klasa 2 d uczestniczyła w warsztatach plastycznych ,,Wielkanocna Ozdoba”. Uczniowie wykonali piękne świąteczne wianki z talerzyków, samodzielnie przygotowanych papierowych pisanek i kolorowych piórek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie

          • Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej

            /26.03.2026/

            26 marca uczniowie klas 2D i 3A zostali zaproszeni na koncert organizowany przez uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Giżycku. Uczniowie sprawdzili jak brzmi i wygląda prawdziwa muzyka. Podczas występu artyści zaprezentowali utwory na różnych instrumentach – od gitary przez skrzypce, po saksofon, akordeon i obój. W części występów młodym muzykom towarzyszyli nauczyciele, którzy akompaniowali swoim podopiecznym.

          • Wielkanocna zabawa z PhotonEDU

            /26.03.2026/

            Dziś na zajęciach "Zabawa z PhotonEdu" dzieci przypomniały sobie tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą w Polsce i na świecie. Uczniowie dowiedzieli się, że w Szwecji dzieci przebierają się za wielkanocne czarownice, chodzą po domach i zbierają cukierki. Norwegowie w okresie wielkanocnym czytają kryminały a w Australii symbolem wielkanocnym nie jest zajączek tylko bilby (po polsku: wielkouch króliczy). Śmiechu, radości i zdziwienia nie było końca . Na zakończenie zajęć każdy dostał słodki wielkanocny upominek

            #labolatoriumprzyszłości

          • "Trzymaj formę" w 7b

            /26.03.2026/

            W ramach projektu „Trzymaj Formę” klasa 7b zamieniła się w prawdziwych mistrzów zdrowej kuchni! Uczniowie samodzielnie przygotowywali kolorowe sałatki, wykorzystując świeże owoce i warzywa. Było kreatywnie, zdrowo i bardzo smacznie

          • 2A na poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

            /26.03.2026/

            Dziś klasa 2a wzięła udział w wielkanocnej grze terenowej na Twierdzy Boyen. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem poszukiwały wielkanocnego zajączka , rozwiązując po drodze różne zagadki i wykonując zadania.

          • Warsztaty robienia lizaków

            /26.03.2026/

            24 marca uczniowie klasy 2D uczestniczyli w słodkich warsztatach robienia lizaków. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstaje cukier oraz poznaliśmy tajemniczy sposób na przygotowane naturalnych i pachnących poziomkami lizaków.

          • Warsztaty kulinarne klasy 5a

            /23.03.2026/

            Już po raz kolejny klasa 5a wzięła udzial w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez p. #DariuszBaryga. Jednak tym razem udaliśmy się do nowej Pracowni Kulinarnej Juszkiewicz i Baryga. Było klimatycznie, wesoło, gwarno i przepysznie. Tym razem gotowaliśmy makaron w pysznym sosie. Palce lizac 

          • Warsztaty kulinarne klasy 3a

            /23.03.2026/

            Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach w Pracowni Kulinarnej Juszkiewicz i Baryga. Poznali zasady pracy w kuchni oraz przepis na pancakes, a następnie w czteroosobowych zespołach przygotowali własne, kolorowe wypieki. Placuszki udekorowali owocami, dżemami, owocami i innymi dodatkami, po czym z apetytem je skosztowali.

            Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie z szefem kuchni Panem Dariuszem Barygą.

            Uczniowie pełni wrażeń, zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i kulinarne umiejętności wrócili do szkoły. To był fajny dzień!!!

          • Światowy Dzień Wody

            /21.03.2026/

            W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, który przygotowali nauczyciele chemii i fizyki. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w ciekawych doświadczeniach, pokazujących właściwości wody i jej znaczenie w życiu codziennym. Podczas krótkiego wykładu edukacyjnego dzieci dowiedziały się, skąd bierze się woda w kranie, dlaczego warto ją oszczędzać oraz jakie zajmuje zdjęcie w przyrodzie. Wydarzenie było nie tylko lekcją przyrody, ale również świetną okazją do rozwijania ciekawości i umiejętności obserwacji u najmłodszych uczniów. Wychowawcom klas 1-3 serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Aleksandra Borkowska i Sylwia Jagła-Garbowicz

          • Kolejny maraton

            /21.03.2026/

            Kolejny maraton w Siódemeczce. Jak to jedna z uczennic podsumowała: ja tu sie świetnie bawię, rozwiązując te zadania 

          • "Zdrowe życie - pierwsza pomoc"

            /20.03.2026/

            W tym tygodniu odbyły się kolejne spotkania utrwalające umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Te zajęcia realizowane są w naszej szkole w ramach projektu : „ Zdrowe życie -pierwsza pomoc”. Takie spotkania prowadzi u nas dr Marcin Witkowski (lekarz ortopeda). Tym razem udział w takich warsztatach brały klasy: 1b, 1d, 5b i 6 c. To były bardzo wartościowe zajęcia.

          • "Zwolnieni z teorii"

            /20.03.2026/

            Wczoraj  nasze klasy 1 i 3 odwiedziły uczennice z klasy 2b z ILO w Giżycku.

            Dziewczyny przeprowadziły dla uczniów zajęcia, podczas których pokazały różne eksperymenty. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały doświadczenia i chętnie brały udział w spotkaniu.

            Zajęcia były okazją do poznania podstaw nauki w praktyczny sposób. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Zwolnieni z Teorii”.

          • Mózg - mój superbohater

            /19.03.2026/

            Z okazji Europejskiego Dnia mózgu w naszej Siódemeczce odbył się konkurs plastyczno-literacki pt.:"Mózg-mój superbohater".

            18 marca komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, a 19 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

            Laureaci konkursu:

            I miejsce Liliana Mierzejewska kl. VB

            II miejsce Igor Smosarski kl. IVC

            III miejsce Maja Stankiewicz kl. VC

            Gratulacje i serdeczne podziękowania za udział i włożony trud.

            Brawo!

          • Nowy sprzęt na lekcjach języka angielskiego.

            /19.03.2026/

            W sali językowej pojawiły się nowe tablety sfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Krajowy Plan Odbudowy. Uczniowie korzystają z tych pomocy dydaktycznych z wielkim entuzjazmem. Nauka poprzez zabawę z użyciem technologii angażuje wszystkich bez wyjątku. Kontrolowana przez nauczyciela rywalizacja motywuje do wysiłku intelektualnego. To wymarzone podłoże edukacyjne dla nauczyciela. Pani Katarzyna Wójtowicz-Pac dzięki otrzymanym tabletom będzie wykorzystywać metody pracy poznane na kursie ICT w ramach projektu Szkoła dla wszystkich, choć każdy jest inny.

          • Noc Sów 2026

            /19.03.2026/

            Uczniowie z Klubu Małego Ornitologa „Dudek” wzięli udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody Nocy Sów. W gwieździstą noc szukaliśmy śladu sów na terenie Twierdzy Boyen. Zanim jednak to nastąpiło, uporządkowaliśmy swoją wiedzę o tych ptakach słuchając i uczestnicząc aktywnie w wykładzie i pokazie filmów. Rozmawialiśmy o biologii i zwyczajach sów oraz wyglądzie poszczególnych gatunków. W trakcie spaceru udało nam się usłyszeć głos pary puszczyków. Ptaki te są aktualnie w okresie lęgowym i często odzywają się po zmroku. Fascynujące doświadczenie!!!