Uczniowie z Klubu Małego Ornitologa „Dudek” wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody na Twierdzy Boyen.W Warsztacie Zbrojmistrza opowiadały dzieciom o sobie: puszczyk Rysio i uszatka błotna Gienia. Uczniowie naszej szkoły nie byli niemymi światkami tych historii, wręcz przeciwnie popisali się rozległą wiedzą na temat biologii, wyglądu oraz zwyczajów różnych gatunków sów. Dzieci z ciekawością obejrzały film i zdjęcia oraz posłuchały głosów tych niezwykłych ptaków. Była też krzyżówka, z którą uczestnicy poradzili sobie bardzo dobrze. Każdy z nich na zakończenie części teoretycznej otrzymał odznakę – naklejkę. Wyjście w teren odbywało się w ciemnościach, okraszonych małym światełkiem niewielkiego księżyca. Niezbędne zatem były latarki. W trakcie spaceru uczniom udało się usłyszeć głos puszczyka.

To była noc pełna wrażeń...

IMG20240316180902 IMG20240316190805

Więcej zdjęć na naszym szkolnym Facebooku :)