87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

czytające dzieciZ okazji święta bibliotek w naszej szkole odbyły się konkursy w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszy z nich polegał na wykonaniu zakładki do książki, która jest – co wie każdy czytelnik – bardzo potrzebnym przedmiotem. Dodatkowo jej plusem jest wygląd zachęcający dzieci do czytania. Takie to kolorowe i o różnych kształtach zakładki przynieśli uczniowie z klas II oraz III na konkurs w bibliotece szkolnej. Konkurencja była ogromna, gdyż wszystkie prace prezentowały się znakomicie. Zachęcam do obejrzenia zdjęć, które być może staną się inspiracją do samodzielnego wykonania zakładki własnego pomysłu. Drugi konkurs był skierowany do uczniów klas IV – VIII. Tu również nie zabrakło ciekawych prac, które przedstawiały własną wizję promocji czytelnictwa i biblioteki. Uczniowie stanęli na wysokości zadania prezentując prace w różnych formatach, wykonanych dowolną techniką. Zachęcali innych do czytania wymieniając cały szereg korzyści, między innymi:  galeria


„Biblioteka szkolna – do nauki zdolna. Da Ci ciszę, ukojenie, od hałasu wybawienie!
Gdy się czujesz marnie, chodź, poczytaj, będzie fajnie!
Bo czytanie bawi, uczy, będzie lżej Tobie na duszy!”
„Dzieci, które czytają:
- mają większą wyobraźnię,
- uczą się lepiej,
- łatwiej opanowują języki obce,
- są bardziej kreatywne i twórcze,
- mają bogatsze słownictwo,
- łatwiej zawierają przyjaźnie. ”
„Czytanie:
- pozwala nam przenosić się do świata fantazji,
- wzbogaca nasze słownictwo,
- poprawia pamięć i koncentrację,
- dostarcza nam dużo nowej wiedzy,
- wycisza nas i uspokaja.”
Czy nie są to wystarczające powody, aby odwiedzić bibliotekę szkolną, wypożyczyć świetną książkę i czytać, czytać, czytać, czytać ………?