87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

pasowanieBiblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas pierwszych do odwiedzin oraz zapoznania się z zasadami jej funkcjonowania i wypożyczania książek. Dzieci chętnie wzięły udział w rozmowie z nauczycielem bibliotekarzem, wykazując się przy tym znajomością literatury dla najmłodszych oraz wiedzą na temat poszanowania książek. Uczniowie na lekcji bibliotecznej dowiedzieli się co zawiera Regulamin biblioteki szkolnej, czym różni się wypożyczalnia od czytelni, jakie książki będą mogli wypożyczyć i na jak długo. Zapoznali się również ze skutkami złego traktowania książek i zobowiązali się do ich szanowania. Po pasowaniu na czytelnika dzieci wypożyczyły swoją pierwszą książeczkę z biblioteki szkolnej, która wzbudziła szerokie zainteresowanie z ich strony. Klasyka literatury dziecięcej, okraszona wspaniałymi i kolorowymi ilustracjami była chętnie przez uczniów przeglądana i czytana. Na koniec zajęć uczniowie dowiedzieli się o konkursie dla klas I, który polega na wykonaniu przez całą klasę albumu składającego się z prac uczniów na temat wypożyczonej lektury. Która klasa przeczyta książeczki i wykona najciekawsze prace? Zobaczymy. Nagroda już czeka! 

galeria