87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

Praca biblioteki szkolnej rozpoczęła się na długo przed powrotem uczniów do szkół we wrześniu. Polegała przede wszystkim na rozpakowaniu wielu kartonów z nowymi podręcznikami, sprawdzeniu zgodności z zamówieniem, policzeniu ich, podstemplowaniu i wpisaniu do księgi inwentarzowej. Razem z początkiem września rozpoczęło się wydawanie materiałów poszczególnym klasom: 5 326 podręczników oraz 4 859 ćwiczeń. Wymagało to zamknięcia biblioteki na dwa tygodnie. Po tym czasie zaczęło się udostępnianie zbiorów biblioteki szkolnej w nowej, związanej z pandemią formule. Z powodu zagrożenia Covid-19 nie może być obecnie wolnego dostępu do półek z książkami, które teraz podaje bibliotekarz. Nauczyciela i ucznia dzieli przesłona z pleksi, zaś w bibliotece może przebywać tylko jedna osoba. Wszystkie te obostrzenia spowodowane są troską o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły. Zbiory przechodzą również kilkudniową kwarantannę. Dzięki tym zasadom możemy wypożyczać książki, nie martwiąc się o własne zdrowie. 

Zatem zapraszam wszystkich uczniów dużych i małych do odwiedzenia biblioteki. Razem na pewno wybierzemy jakąś ciekawą lekturę!
Podaję także w formie graficznej statystykę czytelniczą. Może warto coś w niej zmienić? Wszystko zależy od Was, uczniowie!

Zobacz jak czyta twoja klasa (wypożyczenia książek - wrzesień 2020)

biblioteka 1 3  biblioteka 4 8