87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

bibliotekaBiblioteka szkolna zorganizowała dla swoich czytelników kilka konkursów, w których brali udział uczniowie klas młodszych oraz IV – VIII. Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów klas I – III. Do biblioteki wpłynęło wiele ciekawych prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Część z nich była wyklejana, część malowana, a jeszcze inne wyszywane, rysowane itd. Komisja oceniająca te prace miała bardzo trudny wybór, jednak postanowiono przyznać następujące miejsca:
I m. - Amelia Górko kl. III c
II m. - Iga Kornak kl. II b
III m. - Nikodem Łazar kl. II d
Wyróżnienia:galeria
Aleksander Kozłowski III b oraz Antonina Bekier III c

W tym samym czasie biblioteka szkolna zaproponowała uczniom klas IV – VIII wzięcie udziału w konkursie plastycznym pn. „Scenka z mojej ulubionej lektury szkolnej”. Uczniowie w swoich pracach wykorzystali motywy z takich lektur jak „Mały Książę”, „Opowieść wigilijna” czy „Opowieści z Narnii”. Postanowiono wyróżnić trzy prace:
I m. - Magdalena Młynarczyk VIII b
II m. - Tamara Pacewicz kl. VII c
III m. - Martyna Melnyk kl. V b

Podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów klas I- III wręczono nagrody uczniom, którzy przeczytali w I półroczu najwięcej książek, a byli to:
I m. - Aleksander Kozłowski kl. III b
II m. - Dorota Metka kl. II b
III m. - Hanna Połojańska kl. III a
Zofia Piątek kl. II c

Nagrodę odebrała również klasa, która osiągnęła najwyższe wyniki w czytelnictwie: klasa III b.

Podczas uroczystości pasowania na czytelnika uczniów klas I nauczyciel bibliotekarz ogłosił konkurs pod nazwą „Jestem ilustratorem – moja pierwsza książeczka z biblioteki szkolnej”, który polegał na wykonaniu albumu składającego się z prac plastycznych uczniów z danej klasy. Dzieci wykonały ilustracje do wypożyczonych przez siebie książek. Wszystkie prace zachwyciły komisję konkursową, jednak postanowiła ona przyznać następujące miejsca:
I m. - Klasa I d
II m. - Klasa I a
III m. - Klasa I c i I b

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!