87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko

pasowankoOstatnie dni października dla uczniów klas pierwszych to nowe doświadczenie związane z wizytą w bibliotece szkolnej. Pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników. Zanim jednak do tego doszło musieli wykazać się znajomością zasad poszanowania książek i innych wypożyczanych materiałów. Okazało się, że dzieci świetnie wiedzą jak szanować książki, znają też niektóre z nich. Bez trudu rozpoznały zagadki związane z bajkami takimi jak: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kopciuszek i inne. Po pasowaniu uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą książkę z naszej biblioteki. Wezmą też udział w konkursie „Jestem ilustratorem”, w którym ich zadaniem będzie wykonanie pracy plastycznej związanej z wypożyczoną książką. Pierwszy kontakt z biblioteką bardzo podobał się uczniom. Chętnie zabierali głos podczas lekcji i z radością oglądali i czytali wypożyczone książki. Mamy nadzieję, że czytanie stanie się ich pasją, którą będą rozwijać przez dalszych osiem lat uczęszczania do szkoły oraz w swoim dorosłym życiu. galeria