Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły!
Nasz statek bezpiecznie dopłynął do portu. Choć zapewne zmęczeni, ale za to zdrowi i pogodni możemy w końcu pomyśleć o wakacjach. Ostatnie miesiące wymusiły na nas pracę w nietypowych warunkach, ale wszyscy wywiązaliśmy się z nowych zadań znakomicie i za to bardzo dziękuję! Teraz więc cieszmy się zasłużonym odpoczynkiem i pełnią lata! Wszystkim uczniom oraz Państwu życzę udanych wakacyjnych wędrówek, niezapomnianych spotkań z ciekawymi ludźmi, wspaniałych wrażeń, a w tle słońca i uśmiechów. Wracajcie do nas we wrześniu radośni, pełni nowych planów i gotowi do podejmowania nowych wyzwań!
Naszym drogim Absolwentom natomiast życzę pomyślnie zdanych egzaminów, a potem wielu pięknych i radosnych chwil w nowej szkole. Wyruszajcie w swoją dalszą drogę, zdobywajcie nowe doświadczenia, osiągajcie szczyty i spełniajcie marzenia. Do Was należy przyszłość! Z dumą rozsławiajcie imię naszej szkoły i nie zapominajcie o nas, a kiedy zatęsknicie, odwiedzajcie dawnych nauczycieli i stare mury. Na pożegnanie weźcie ze sobą złotą myśl Felicjana Faleńskiego :
Tak pracuj, jakbyś żyć miał wieki,
Żyj, jakbyś umrzeć miał za chwilę.