Choć 2 października przeszedł już do historii, to nadal powracamy pamięcią do poniedziałkowego koncertu, który odbył się w holu głównym naszej szkoły.  Tego dnia aż trzykrotnie na kolejnych lekcjach uczniowie klas I- VIII bili brawo swoim utalentowanym muzycznie kolegom i koleżankom, którzy swoimi występami uświetnili przypadający na 1 października Międzynarodowy Dzień Muzyki.  Po raz pierwszy w SP7 świętowaliśmy ten dzień tak szczególnie. Święto zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina – wybitnego wirtuoza skrzypiec i ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. Głównym jego celem jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno tej dziedziny sztuki.

11 młodych artystów, uczniów naszej szkoły  zabrało nas tego dnia w magiczną podróż do świata muzyki. Warto przedstawić ich wszystkich . A zatem zagrali dla nas: Amelia Szepel z klasy 4b, Kajetan Naruszewicz z klasy 4a, Filip Baranowski  i Michał Krajza z klasy 5a, Bella Hrosman z klasy 6b, Varvara  Chokol z klasy 6c, Zuzanna Gąsewicz, Jan Słowikowski oraz Dawid Radzikowski z klasy 6d, Joanna Kowalska z klasy 7c i Wiktor Andzulewicz z klasy 7d.  Instrumentarium było różnorodne, od keyboardu, poprzez gitarę, klarnet,  skrzypce aż po saksofon. Młodzi artyści swoją grą i prezentowanym repertuarem sprawili, że ten dzień stał się dla nas radośniejszy i piękniejszy. Dziękujemy Wam za te wspaniałe występy! Dziękujemy też Martynie Koleśnik i Urszuli Mikołajczak – uczennicom klas siódmych, które profesjonalnie i z wdziękiem poprowadziły cały koncert. Podziękowania należą się także organizatorom imprezy, nauczycielkom: p. Katarzynie Kowal- Łepkowskiej, p. Agnieszce Świderskiej, p. Marioli Chełkowskiej, która zadbała o scenografię oraz Samorządowi Uczniowskiemu, który zatroszczył się, aby impreza przebiegała bez zakłóceń. Do zobaczenia za rok na kolejnym koncercie!

DSC07374mDSC07395mDSC07408mDSC07440mDSC07461mDSC07477mDSC07505mDSC07532m

DSC07359mDSC07537m