zakladkiW bibliotece szkolnej odbyło się kilka konkursów, które były skierowane do uczniów klas I-VIII SP 7 w Giżycku. „Najciekawsza zakładka do książki” w klasach drugich i trzecich przyniosła wiele prac, które miały różne formy, kolory i wielkości. Do szczęśliwych zwycięzców należą:

I m. - Szymon Wójcik kl. II b
II m. - Aleksandra Wójcik kl. II c
III m. - Julia Kunicka kl. II a oraz Lena Czepaniewska kl. II a
Wyróżnienia: Anhelina Hudemchuk kl. II a oraz Liwia Kopaniarz kl. II b galeria

Konkurs „Dzienniczek lektur” trwał prawie cały rok szkolny. Uczniowie czytając książki mieli w założonych wcześniej zeszytach napisać krótką notatkę oraz zrobić rysunek. Oceniana była ilość przeczytanych pozycji oraz jakość wykonania dzienniczka. W tych zmaganiach najlepsi byli:
I m. - Liliana Kordowska kl. II a
II m. - Liwia Kopaniarz kl. II b
III m. - Amelia Szmul kl. III c oraz Agata Lenio kl. III c

Konkurs „Pokaż, co czytasz, czyli selfie z książką” skierowany był do starszych uczniów z klas IV-VIII. Polegała na przesłaniu zdjęcia zrobionego podczas czytania książki. Prace, dzięki panującej wiośnie były bardzo kolorowe i słoneczne. Konkurs wygrały: Wiktoria Bełbot kl. V c oraz Nikola Letkiewicz kl. IV b.

Z okazji Światowego Dnia Książki biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w konkursie „Moja ulubiona książka to … (uzasadnij swój wybór w kilku zdaniach)”. Karteczki z odpowiedziami należało wrzucać do specjalnie przygotowanego pojemnika. Najciekawsze prace, wraz z uzasadnieniem napisali:
W kategorii klas I-III:
I m. - Liliana Kordowska kl. II a
II m. - Liwia Kopaniarz kl. II b
III m. - Kamila Buraczyńska kl. III c

W kategorii klas IV-VIII:
I m. - Aleksandra Aleksiejczuk kl. VIII c
II m. - Oliwia Filipek kl. VII b
III m. - Katarzyna Senejko kl. VIII e

I wreszcie ostatni konkurs w tym roku szkolnym, nagradzający uczniów, którzy przeczytali najwięcej książek. Kto zostanie zwycięzcą? Wszystko jeszcze jest możliwe, chociaż wiadomo że liczą się przede wszystkim systematyczne wizyty w bibliotece. Ci, którzy czytają zapewne już wiedzą...