gosciemikolajkiKlasa I c i I d 6 grudnia 2018 r. gościła w szkole niezwykłą osobę - panią Beatę Jabłońską z jej kotką Colą. Pani Beata pracuje w giżyckim schronisku dla kotów, opiekując się nimi. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat budowy, zachowania , chorób, długości życia kotów. W ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy i wzbudziła u uczniów ogromne zainteresowanie. Na koniec można było pogłaskać bardzo spokojną kotkę, która dzielnie zniosła godzinne spotkanie.
Uczniowie z klasy I c i I d zostali Mikołajami i podarowali karmę, zabawki, kocyki dla kotów, będących pod opieką Giżyckiego Stowarzyszenia BRAT KOT.galeria