gwarek3 grudnia 2018 roku dwie pierwsze klasy- Ic i I d wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Szabłowską i p. Ireną Patra wyjechały na wycieczkę do ośrodka wypoczynkowego „Gwarek” na Pięknej Górze, by uczestniczyć w różnorodnych formach zajęć przybliżających dzieciom tradycje Świąt Bożego Narodzenia.
Od razu po przyjeździe do Gwarka miło i serdecznie przywitały nas Elfy, a że byliśmy troszeczkę wcześniej, to skorzystaliśmy z obejrzenia Stajenki – szopki z żywymi zwierzętami.
Następnie Elfy wprowadziły nas do środka i znaleźliśmy się w niezwykłej krainie. Świąteczna scenografia  i atmosfera sprawiły, że wszystko stało się magiczne . Podzielono nas na grupy i zaczęliśmy korzystać z atrakcji przygotowanych przez ośrodek.galeria

Mieliśmy możliwość uczestniczenia w eksperymentach ze sztucznym śniegiem oraz suchym lodem w Lodowym Laboratorium Elfa Naukowca , byliśmy z wizytą u pingwinów w ich śnieżnym dmuchanym domu, pisaliśmy list do św. Mikołaja. W Gwiazdkowym Kominie - ogromnym labiryncie, przez który musiał przejść każdy, aby dotrzeć do pokoju smutnego dziecka i dostarczyć, mu prezent poczuliśmy siłę i magię świąt. Byliśmy z wizytą w Komnacie Świętego Mikołaja , który dużo z nami rozmawiał, żartował i dawał nauki. Bardzo podobał się nam interaktywny Elfi Teatrzyk - teatrzyk prowadzony przez Elfy, którego scenariusz powstaje na bieżąco na podstawie śledzenia reakcji i zachowań dzieci, biorących aktywny udział w wydarzeniach na scenie.
To było cudowne przeżycie.