87 428 90 60  
sekretariat@sp7.gizycko.pl

ul.Wodociągowa 8
11-500 Giżycko


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /templates/dd_speedtruck_109/functions.php on line 201

Zajęcia ornitologiczne

Uczniowie z Klubu Małego Ornitologa „Dudek” wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody na Twierdzy Boyen.W Warsztacie Zbrojmistrza opowiadały dzieciom o sobie: puszczyk Rysio i uszatka błotna Gienia. Uczniowie naszej szkoły nie byli niemymi światkami tych historii, wręcz przeciwnie popisali się rozległą wiedzą na temat biologii, wyglądu oraz zwyczajów różnych gatunków sów. Dzieci z ciekawością obejrzały film i zdjęcia oraz posłuchały głosów tych niezwykłych ptaków. Była też krzyżówka, z którą uczestnicy poradzili sobie bardzo dobrze. Każdy z nich na zakończenie części teoretycznej otrzymał odznakę – naklejkę. Wyjście w teren odbywało się w ciemnościach, okraszonych małym światełkiem niewielkiego księżyca. Niezbędne zatem były latarki. W trakcie spaceru uczniom udało się usłyszeć głos puszczyka.

To była noc pełna wrażeń...

IMG20240316180902 IMG20240316190805

Więcej zdjęć na naszym szkolnym Facebooku :) 

14 marca 2024 roku w Giżyckim Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie Nagród św. Brunona Patrona Giżycka.

Statuetka przyznawana jest wybitnym postaciom związanym z naszym miastem.

Wśród laureatów znalazła się nauczycielka naszej szkoły Elżbieta Witek – Pawlukojć, która została wyróżniona w kategorii Ekologia wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Mazurskiej Przyrody za działalność związaną z propagowaniem zagadnień o tematyce ornitologicznej.

Gratulujemy!!!

 
 IMG20240314193706
 
 

Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice,

Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej przyrody zaprasza na piknik ornitologiczny, który odbędzie się 14 października 2023 roku na Wzgórzu św. Brunona w godz. 8.00 – 12.00. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, między innymi: odławianie i obrączkowanie ptaków (można będzie zobaczyć z bardzo bliska ptaki, które złapią się w siatkę), obserwacje ptaków przez lunetę, wycieczki do lasu z ornitologiem, gry i zabawy o tematyce ornitologicznej, stoiska edukacyjne, spotkanie z autorem książek i fotografem znanym z programów telewizyjnych – Tomaszem Kłosowskim, ognisko z poczęstunkiem.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Zapraszamy!!!

Na zajęciach uczniowie z Klubu Małego Ornitologa „Dudek” poznali odpowiedź na zagadki związane z życiem i zwyczajami żurawi. Przekonali się na własnej skórze dlaczego łatwiej jest latać kluczem i co to znaczy mieć tak dużą rozpiętość skrzydeł.
Dowiedzieli się też kilku ciekawostek o wyglądzie tego ptaka, między innymi tego, że jego wspaniały „ogon” to w rzeczywistości ułożone w ten sposób lotki, a czerwona „czapeczka” jest pozbawioną piór nagą skórą na głowie. Zapoznali się również z
głosem żurawi, który nazywamy klangorem i obejrzeli słynny taniec oraz walkę o własne terytorium.
Po takich zajęciach wszyscy uczniowie zdali test z wiedzy o żurawiu śpiewająco. Trzymajcie tak dalej!!!
Jednak nie samym żurawiem „dudkowicz” żyje. Było też wiele zabaw edukacyjnych, z których dzieci wyciągały wnioski dotyczące innych gatunków ptaków. Wrażenie na uczniach zrobiło również dotknięcie
pazurów jastrzębia czy też sprawdzenie, co pozostało w gnieździe remiza. I do tego ta wspaniała maskotka .. obejrzyjcie zdjęcia. A my czekamy na kolejne przygody w świecie ptaków!!!
 
IMG20231108154744  IMG20231122154545
 
Cała fotorelacja do obejrzenia na naszym Facebooku. 

8 września 2023 roku w auli Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej SGGW w Rogowie, rozpoczął się zjazd członków OTOP.Tego dnia uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładów zaproszonych gości: dr. Tomasza Wilka o ochronie ptaków siewkowych, dr. Jarosława Krogulca o zastosowaniu nauki obywatelskiej w badaniach przyrodniczych , Aleksandry Janiszewskiej o ptasich wpleszczach oraz dr. Romualda Mikuska „Borneo – wyspa przyrodniczych marzeń”.

Jednym z prelegentów była także nauczycielka SP 7 w Giżycku Elżbieta Witek – Pawlukojć. Zgromadzeni zapoznali się z formami i metodami pracy na zajęciach ornitologicznych, wyjściach terenowych, konkursach, współpracy z innymi instytucjami zajmującymi się ochroną przyrody, pozyskiwaniem funduszy czy też środków rzeczowych, organizacją wydarzeń itd.

Prezentacja dorobku grup ornitologicznych na spotkaniu członków OTOP spotkała się z uznaniem i przez kolejne dni trwały jeszcze indywidualne rozmowy na ten temat. Mamy nadzieję, że wspólna wymiana doświadczeń zainspiruje nas do dalszych działań na rzecz „ptasiej” edukacji.

IMG20230908205315