biblioteka czytelnik 2   W październiku w naszej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Każda z czterech klas przybyła wraz z wychowawcą do czytelni. Uczniowie poznali zasady, na których można wypożyczać książki z biblioteki. Dowiedzieli się również jak należy dbać o wypożyczone książki, kiedy należy je oddać i w jaki sposób wypożyczać kolejne.
Każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki, która z pewnością ułatwi zaznaczanie przerw w czytaniu. Doskonale poradzili sobie również z odgadywaniem zagadek dotyczących postaci z popularnych utworów dla dzieci. W trakcie pasowania uczniowie przyrzekli książce, że będą ją szanować i nie dadzą jej zrobić krzywdy. Obiecali też, że będą dotrzymywać obowiązków czytelnika. Po ślubowaniu każdy nowy czytelnik mógł wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej.galeria

Specjalnie dla uczniów klas I w bibliotece ogłoszono konkurs pn. „Jestem ilustratorem – moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej”. Jest to konkurs plastyczny, który polega na wykonaniu dowolną techniką ilustracji do pierwszej książki z naszej biblioteki. Życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na wyniki !!!