karolina2Uczniowie klasy VI B wzięli udział w spotkaniu online w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” z pani Karoliną Starnawską - doktorem nauk humanistycznych i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, blogerką. Pani Karolina specjalizuje się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej.

Literaturoznawczyni opowiedziała uczniom o swojej pracy dydaktyczno-naukowej, m.in. jak wygląda praca nad książką naukową czy artykułem do czasopisma naukowego. Omówiła także wybrane zagadnienia dotyczące literatury młodzieżowej, zachęcała młodzież do czytania książek. Uczniowie podzieli się tytułami utworów, znajdującymi się w ich domowych biblioteczkach.

Dziękujemy pani Karolinie za zajęcia, które na pewno zainspirują nas do czytania książek, a może i podjęcia kariery naukowej. Liczymy na spotkanie w realu i dyskusję o twórczości Małgorzaty Musierowicz.